Konkurencyjność na rynku zajęć pozalekcyjnych – dlaczego warto o nią zadbać i jak to zrobić? 

Zajęcia pozalekcyjne obecnie cieszą się dużą popularnością i to nic dziwnego – w końcu stanowią doskonały sposób na uzupełnienie edukacji szkolnej o przydatne umiejętności i pozwalają rozwijać pasje od najmłodszych lat. Jednak razem z zainteresowaniem pojawia się coraz więcej organizatorów zajęć dodatkowych, a to sprawia, że na bieżąco musimy dbać o konkurencyjność naszej oferty. Co zrobić, by to Twoimi zajęciami zainteresowali się klienci? Czytaj dalej! 

Czym jest konkurencyjność? 

Na początek spróbujmy zrozumieć – nie tylko intuicyjnie – czym tak właściwie jest konkurencyjność. W praktyce konkurencyjna firma to taka, która oferuje lepsze produkty lub usługi niż inne firmy działające w tym samym obszarze, a do tego wyróżnia się dotarciem do swojej grupy docelowej i opieką nad klientami. Dzięki temu przyciąga więcej klientów zainteresowanych danym produktem bądź usługą. 

Co wpływa na konkurencyjność? 

Na konkurencyjność wśród organizatorów zajęć pozalekcyjnych składają się m.in. takie aspekty jak: 

  • dostosowywanie się do potrzeb zmieniającego się rynku– aby dotrzymać kroku zmieniającemu się środowisku, musisz być o krok przed klientami i wyprzedzać ich potrzeby. Na przykład obecnie rozwój technologii sprawił, że użytkownicy chcą wszystko załatwić z poziomu telefonu lub komputera, bez konieczności kontaktowania się telefonicznie z placówką; 
  • zwiększanie atrakcyjności oferty – chcąc wyróżnić się na rynku, powinniśmy regularnie doskonalić swoją ofertę, wprowadzając nowe pomysły czy innowacyjne programy oraz stale podnosząc jakość naszych zajęć. Dzięki temu klienci będą mogli znaleźć zajęcia, które najlepiej odpowiadają ich zainteresowaniom, pasjom i celom rozwojowym; 
  • płynna i przejrzysta komunikacja – klienci muszą czuć, że pomimo użycia nowoczesnych technologii mają cały czas do czynienia z żywym człowiekiem i ich problem zostanie potraktowany indywidualnie; 
  • automatyzacja procesów – najlepszym sposobem na zwiększenie konkurencyjności danego biznesu jest dokonanie jego maksymalnej automatyzacji (czyli skomputeryzowania procesów biznesowych). W obecnych czasach przedsięwzięcie biznesowe nie jest w stanie konkurować na rynku bez automatyzacji procesów wewnętrznych, ponieważ w zakresie uporządkowania, skuteczności i monitorowania działania skomputeryzowane (ang. computer-assisted) są  dużo efektywniejsze, niż narażona na błędy praca człowieka. Dzięki wykorzystaniu automatyzacji proces decyzyjny jest elastyczny, a przepływ informacji dużo szybszy. 

Jak wyróżnisz się na tle konkurencji dzięki wykorzystaniu Luppo System? 

Konstruując Luppo System, przede wszystkim skupiliśmy się na tym, by dostarczyć rozwiązanie ułatwiające codzienne prowadzenie szkół z zajęciami dodatkowymi. Jest to gotowy do zastosowania patent na optymalizację i automatyzację wielu aspektów działania Twojej firmy. 

Jako organizator zajęć pozalekcyjnych możesz skorzystać z optymalizacji takich procesów organizacyjnych jak: rejestracja uczestników, zarządzanie płatnościami (wg swoich preferencji wybierasz bramkę płatności TPay lub PayNow), komunikacja z rodzicami czy planowanie zajęć. Dzięki temu zwiększysz efektywność swoich działań, skrócisz czas realizacji poszczególnych procesów, a także zoptymalizujesz koszty, co przełoży się chociażby na konkurencyjną ofertę cenową Twoich usług. 

Z kolei dzięki wykorzystaniu systemowych automatyzacji w obszarach, takich jak zarządzanie danymi uczestników, planowanie zajęć, komunikacja z rodzicami czy zarządzanie zasobami nie tylko oszczędzisz jeszcze więcej czasu, ale też unikniesz błędów wynikających z ręcznego działania. 

W skrócie dzięki wprowadzeniu Luppo System w Twojej firmie: 

  • pozbędziesz się rutynowych zadań i odzyskasz czas na jakościową pracę nad ofertą swoich zajęć; 
  • dasz swoim klientom łatwy sposób zapisu i rozliczania się z zajęć, dzięki czemu zakup Twoich usług będzie szybszy i bardziej przyjazny dla zorientowanych w świecie online użytkowników. 

Jak przedstawić swoją ofertę, aby była atrakcyjniejsza dla klientów? 

W Luppo wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i na bieżąco dostosowujemy system tak, żebyś mógł jeszcze lepiej prezentować własną ofertę! Poznaj kilka przykładów rozwiązań, które ułatwią Ci zarządzanie swoimi zajęciami pozalekcyjnymi i uproszczą zapisy oraz rozliczenia dla Twoich klientów. 

Bogaty panel do tworzenia wydarzeń 

Dzięki niemu organizacja półkolonii, warsztatów czy innych wydarzeń nie będzie kłopotem. W panelu Eventy możesz stworzyć szablon powiadomień czy dokumentów, które otrzyma każda zapisana osoba – bez dodatkowego drukowania, podpisywania i zbierania. Ich treść automatycznie dostosuje się do danych wpisanych przez użytkownika. Dodatkowo dzięki podpiętej bramce łatwo i szybko można zweryfikować płatności i zarządzać zapisami. Twój klient będzie mógł dwoma kliknięciami przejść na stronę płatności lub zapłacić później przez link z maila – zgodnie z tym, jakie zasady rezerwacji ustalisz. Dla Ciebie to przejrzysty i szybki proces zapisów, a dla klienta wygoda w sprawdzaniu informacji o nowych wydarzeniach bezpośrednio w panelu. Dzięki temu masz też pewność, że bieżące komunikaty docierają do Twoich klientów, a nie trafiają do spamu jak maile.   

Możliwość personalizacji systemu 

W Luppo System wybierasz kolory, w jakich prezentuje się program dla Twoich klientów, aby był spójny wizualnie z Twoją organizacją, ale to dopiero początek tego, jak można dopasować system do swoich potrzeb. Nie organizujesz zajęć indywidualnych? Żaden kłopot – wystarczy, że w ustawieniach zaznaczysz ten fakt i Twoi klienci nie zobaczą takiej opcji. Chcesz stworzyć wydarzenie dla wybranej grupy? Nie ma problemu! Podczas tworzenia wydarzenia wystarczy zaznaczyć, że ma to być wydarzenie zamknięte i jedynie osoby posiadające link będą mogły z niego skorzystać. I to dalej nie wszystko, jeśli chodzi o personalizację w Luppo! 

Łatwość wystawiania i edycji faktur 

Każdy kto prowadzi własny biznes wie, że możliwość wystawiania faktur jest niezwykle istotna. W Luppo  zarówno administrator, jak i docelowy klient może generować faktury za wykonaną usługę. Ale co w przypadku, kiedy użytkownik prosi o uwzględnienie innych danych na fakturze? Żaden problem. W systemie mamy możliwość edycji faktury tak, by każdy klient otrzymał na niej takie informacje, jakich potrzebuje, a Twoja organizacja przy okazji zaprezentuje się jako elastyczna i przyjazna dla odbiorców. 

Podsumowanie  

Oprócz regularnego dbania o jakość oferowanych zajęć pozalekcyjnych to właśnie optymalizacje i automatyzacje procesów wewnętrznych pozwalają na uwolnienie czasu i ograniczenie kosztów, a innowacyjne, nowoczesne narzędzie wpłynie na wizerunek Twojej organizacji jako dbającej o rozwój i przyjaznej dla użytkowników. Z pewnością wpłynie to na jeszcze większą konkurencyjność Twojej firmy na rynku. Jeśli chcesz przekonać się, jak zastosowanie odpowiednich narzędzi i technologii pomoże w działaniu Twojej szkoły, skontaktuj się z naszą ekspertką systemu – Olą i umów się na indywidualną, bezpłatną konsultację, podczas której zobaczysz, jak działa Luppo System w praktyce oraz jak możesz wykorzystać go w swoim środowisku. 

Z naszą ekspertką Olą możesz skontaktować się za pomocą maila: ola@lupposystem.com lub telefonu: 667870732. 

Porozmawiaj z nami