Gdzie szukać dofinansowania swojego budżetu

Szkoła językowa, szkoła taca, szkoła pływania a może klub karate?

Masz pasję i chcesz się nią dzielić i na niej zarabiać? Ale brakuje Ci środków na rozwój szkoły językowej lub szkoły tańca? Słyszałeś/aś o różnych dofinansowaniach, które pozwolą Ci na realizację swoich marzeń? W tym artykule znajdziecie wskazówki, dzięki którym będziecie mieć szansę podzielić się swoją pasją ze światem.

Dofinansowanie z PUP

Dotacje z PUP to najprostsza i najszybsza droga by uzyskać dofinansowanie do swojego pomysłu na biznes. Jest ona przeznaczona dla osób bezrobotnych posiadających ten status przynajmniej 12 miesięcy. Można uzyskać aż do 6-krotności średniego wynagrodzenia krajowego. Aby uzyskać dotację trzeba złożyć wniosek. Jeśli zostanie oceniony pozytywnie, podpisujesz umowę, wnosisz zabezpieczenie i czekasz na przelew środków. Dopiero po wpływie na Twoje konto rejestrujesz działalność, wydatkujesz przyznaną kwotę i rozliczasz wydatki. Działalność należy prowadzić min. 12 miesięcy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Zielonej Linii.

Dofinansowanie z UE

W podobnej wysokości dotacji do tej z PUP jest dotacja z UE. Suma dofinansowania średnio mieści się w granicach 23-27 tys. zł. Aby uzyskać dofinansowanie należy przejść 3 etapy: złożenie formularza rekrutacyjnego, szkolenia, złożenie właściwego biznesplanu. W ramach tego dofinansowania poza samą dotacją można uzyskać również wsparcie pomostowe w wysokości nawet 2 tys. zł.

Szczegóły dotyczące terminów i składania wniosków znajdziecie na stronie Funduszów Europejskich.

Dofinansowanie z PFRON

Dofinansowanie z PFRON przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, które zarejestrowały się w PUP. Można uzyskać wsparcie wynoszące od 6 do 15-krotności średniego wynagrodzenia krajowej. Aby je uzyskać składasz wniosek WN-O. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie i otrzymasz dotację, dopiero wówczas zakładasz działalność. Jeśli zrobisz to wcześniej, dotacja przepada. Działalność prowadzisz min. 12 lub 24 miesiące.

Szczegóły znajdziecie na stronie PFRON.

Pożyczka na działalność

Pożyczka oferowana jest przez BGK. Przeznaczona jest dla osób bezrobotnych, studentów ostatniego roku i absolwentów do 4 lat od ukończenia uczelni. Można uzyskać max. 20-krotność średniego wynagrodzenia krajowego. Musi ona zostać spłacona w ciągu 7 lat, wliczając w to 12 miesięcy karencji w spłacie. Oprocentowanie wynosi 0,25%. W ramach pożyczki można utworzyć spółkę.

Niezbędne informacje znajdziecie na stronie BGK.

Bon cyfryzacyjny

Bon można przeznaczyć na zakup usług programistycznych lub/i zakup oprogramowania gotowego, środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego, usług doradczych, czy usług szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego.

Dofinansowanie przeznaczone jest dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Bon można wykorzystać m.in. za zakup Luppo System. W sytuacji chęci zapłacenia za system bonem cyfryzacyjnym prosimy o bezpośredni kontakt z naszą Product Designerką Olą (ola@lupposystem.com lub 667870732)

Na ten moment oczekujemy na ponowną możliwość składania wniosków o dofinansowanie w ramach bonu cyfryzacyjnego. Warto jednak śledzić PARP w celu aktualizacji sytuacji.

Dofinansowanie z miasta

W każdym mieście można starać się o lokalne dofinansowania pozwalające na współfinansowanie lub finansowanie wydarzeń bądź innych działań. W ten sposób miasta wspierają współpracę z dana społecznością lokalna oraz odpowiadają na dany problem bądź potrzeby. Aby mieć dostęp do, organizowanych przez miasta, konkursów należy założyć profil na stronie witkac.pl i śledzić na bieżąco otwarte konkursy.

Dofinansowania z Ministrerstwa Sportu

Na stronach Ministerstwa Sportu często pojawiają się możliwości otrzymania finansowania na różnego rodzaju projekty związane ze sportem i turystyką.

Po więcej szczegółów zachęcam do odwiedzenia strony Ministerstwa Sportu.

Dofinansowania w ramach działania poszczególnych fundacji

Wsparcia w otwarciu własnego biznesu warto również szukać w ramach działalności niektórych fundacji. Warto przyjrzeć się np. Fundacji Lotto, Fundacji PZU czy Fundacji Santander. Każda z nich organizuje konkursy, w których można otrzymać dofinansowanie swojego projektu. Warto odwiedzić strony poszczególnych fundacji i zapoznać się z ich najnowszymi programami/konkursami

Fundacja LOTTO

Fundacja PZU

Fundacja Santander

Wszystkie te działania warto wspomagać od początku automatyzacją swojego biznesu. Do najczęstszych problemów związanych z optymalizacją prowadzenia biznesu należą liczne telefony oraz maile od klientów z podobnymi zapytaniami, regulacja płatności czy zgłaszanie nieobecności i jej odrabianie przez uczestników. Na te wszystkie potrzeby odpowiada Luppo System, który możecie przetestować przez 30 dni za darmo!

Źródła:

http://www.krb.edu.pl/dotacja-na-otwarcie-szkoly-jezykowej/

http://www.krb.edu.pl/dotacja-na-szkole-tanca/

Porozmawiaj z nami